להשקיע בנדל"ן מבלי לקנות דירה – היתכן?

להשקיע בנדל"ן מבלי לקנות דירה – היתכן?
ישנה תקלה

מאז שחוקק חוק מס הדירה השלישית, ניכרת ירידה חדה ברכישות של משקיעים, ויש מי שכבר מספיד את עולם הנדל"ן כאופציה להשקעה.

אך אולי קיימת אלטרנטיבה בדמות השקעה בתשואה סבירה, מבלי לרכוש את הנכס? בכתבה זו תבינו כיצד זה אפשרי ואף רווחי – מבלי לקנות נכס, מבלי להזדקק להון עצמי גבוה, ומבלי לתור את הארץ אחר שוכר אמין.

ראשית נציין כי השקעה בנדל"ן נחשבת, לעתים קרובות, כסולידית ובטוחה. – המשקיעים נאלצים להביא לפחות 50% מסכום הרכישה כהון עצמי אמנם השכירות מייצרת תשואה מאוד נמוכה אבל יותר ויותר משקיעים דוגלים בהשבחת הנכס באופציה להגדלת התשואה..

אכן ניתן להגיד כי דירות הן נכס מניב ומבוקש, אבל אל תשכחו שקיימים גם נכסים מניבים כמו משרדים, חנויות, מרכזי מסחר, נכסי תעשייה ולוגיסטיקה וכו. חשוב להבין כי מדובר בשוק שהתנהגותו שונה משוק הדירות. התשואות של שכר הדירה נותרות יחסית יציבות וגבוהות ובעלי הנכס נהנה ממרכיב תזרימי גבוה לעומת בעל דירה שנהנה בעיקר מעליות מחירים, שאחרי עשור לא ברור אם יימשכו כבעבר.

אופציה מעניינת עבור אנשים פרטיים היא השקעה דרך מניות של קרנות המדמות השקעה ישירה בנכסים מסוגים שונים, ללא הצורך בתחזוה הישירה שלו. ללכת עם ולהרגיש בלי.  בעלי המניות, נהנים מתזרים הכנסות שוטף שמקורו בהכנסות משכר דירה מנכסי הקרן. הקרנות האלה נפוצות ברחבי העולם, ומאז 2006 גם בישראל. 

כדי להדגיש שבניגוד להשקעה בנכס עצמאי ומוחשי שמצריך הון עצמי גבוה, ניתן להשקיע במניות של קרנות גם סכומים נמוכים, בעלויות מינוריות, ועל ידי כך אפשר וליהנות מפיזור הנכסים ומנזילות גבוהה.

אומנם בהשקעה במניות נדל"ן  הסיכון גדל, אך גם הסיכוי להרוויח. ניתן להשקיע במספר אפיקים, במטרה לפזר את הסיכונים.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*